Kilka uwag na temat Hiszpanii.

2 dni temu wróciliśmy z Hiszpanii. Odwiedziliśmy Andaluzję. Czas na małe podsumowanie.
1. Kolory dominujące w Andaluzji:
- biały. W wielu miejscowościach wszystkie domy są białe. Wygląda to kapitalnie, bez różnokolorowej pstrokacizny.
- wszelkie odmiany brązu. Od pomarańczowego aż po ciemny brąz. Tak wygląda ziemia spalona przez słońce.
2. Drogi.
Jazda po Hiszpanii samochodem to czysta przyjemność. Polska jest lata świetlne za Hiszpanią jeżeli chodzi o jakość dróg. Główne drogi ekspresowe mają po 3-4 pasy. Ograniczenie prędkości to 120 km/h. Są również autostrady płatne. W zasadzie nie mam pojęcia po co za nie płacić skoro po bezpłatnych jeździ się rewelacyjnie. Również boczne drogi są bardzo dobrej jakości.
3. Kierowcy.
Wbrew obiegowej opinii o południowcach Hiszpanie nie szaleją za kółkiem. Oczywiście jak wszędzie zdarzają się asy ale ogólnie jest ok.
4. Języki obce.
W przeciwieństwie np. do Włochów czy Francuzów wielu Hiszpanów zna angielski więc z porozumiewaniem się nie ma większych problemów. A jeżeli już zdarzą się „schody” to też się jakoś można porozumieć (od czego są ręce?)
5. Kobiety.
Hiszpanki są naprawdę ładne. Dbają o siebie, umieją się ubrać. Jasne że nie wszystkie ale męska część czytelników miała by na czym oko zawiesić.
6. Faceci (tu opieram się na opinii Justyny)
Przystojni, ubierają się elegancko. Bardzo dbają o fryzurę. Żel i podniesiona grzywka to podstawa. Nie uświadczysz praktycznie fryzury „na jeża” tak modnej w naszym kraju (bo jest wygodniejsza. Nie wyobrażam sobie żebym codziennie musiał stać przed lustrem i fryzurę układać).
7. Ceny
Ja wszędzie „na zachodzie” wyższe niż w Polsce ale nie jakoś specjalnie.
8. wi–fi
To jest problem. Nawet w dużych miastach brak jest praktycznie stref z darmowym dostępem do Internetu (a przynajmniej my na takie nie trafiliśmy). Ale zawsze można wejść gdzieś na kawę czy piwo i tam skorzystać z sieci.
9. Muzea.
Hiszpania jest pełna obiektów muzealnych. Niestety wejście do wielu jest drogie (średnio ok. 10 euro od głowy). Niestety również wejście do wielu kościołów jest płatne.
10. Rowerzyści
Jest ich masa. Sporo jeździ na góralach i kolarzówkach. A jeżdżenie po tym terenie pełnym wzniesień wymaga niezłej kondycji.
Podsumowując. Hiszpania jest przepięknym krajem. Ciepło, słonecznie. Ludzie sympatyczni. Jedno z piękniejszych miejsc jakie odwiedziliśmy.
DSC09802

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>